Midnight Butterflies Pro-Ana - Forum 2016-2020




OBECNIE PRZEPROWADZAMY REKRUTACJĘ

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2022-09-07 02:46:52

MakhaiKer
Kandydat(ka)
Dołączył: 2022-09-06
Liczba postów: 1
AndroidChrome 105.0.0.0

MakhaiKer

Cześć. Jestem Anastazja [dblpt]) . Mam 25 lat i od 13 lat jestem (a raczej staram się być) pro... Poza klasycznym ED zmagam się z kompulsywnym objadaniem, które nieszczęśliwie miałam zdiagnozowane już w wieku 16 lat.  Wracam do gry po prawie pięcioletniej przerwie. Staram się od początku tego roku, ale ciężko jest samej [dblpt]( . Pamiętam jeszcze czasy blogów Onetu i grypy na Gadu-Gadu, więc myślę, że miejsce takie, jak to bardzo by mi pomogło.


1. Czy kiedykolwiek wcześniej stosowałeś/łaś już jakieś diety? Jeśli tak to jakie?

Tak, właściwie wszystkie, z którymi się kiedykolwiek spotkałam ?. Z regulaminowych: Dukana, Kopenhaska, 1200Kcal, Paleo, Ketogeniczna (na tej w zeszłym roku zleciało mi 10kg!), Wegańska.
Z diet typowo pro: HSGD, SGD, dieta Baletnicy, ABC.
Na równi było tego więcej, ale ciężko spamiętać. Szczególnie, że w latach 2018-2021 miałam przestój jeżeli chodzi o proana.


2. Czy stosujesz lub stosowałeś/łaś całkowite głodówki? Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?

Tak, stosowałam. Na dłuższą metę nie jest to dla mnie, z reguły powoduje to późniejsze napady głodu (w moim przypadku). Jeśli ktoś preferuje takie rozwiązania, nie mam z tym większego problemu, o ile nie jest to przesadzone - z doświadczenie wiem jak rozwala to metabolizm na dłuższą metę. Ponadto są osoby u których takie zachowania mogą doprowadzić do kompulsywnego objadania się, co spotkało mnie...


3. Czym jest dla Ciebie ruch pro-ana i jaki jest Twój stosunek do tzw. dekalogu?

Dla mnie proana to wsparcie, wspólnota i mierniki ideału. Moje proana to wyznaczenie celu i dążenie do niego.
Mam nadzieję że nie zostanę odrzucona za to co za chwilę powiem, ale dekalog w 70% nie odpowiada mi. Jeżeli mam osiągnąć ideal, chcet, aby inni mogli to zobaczyć. Chce być dumna i cieszyć się tym jak wyglądam przez długi czas, a nie umrzeć w momencie osiągnięcia celu.


4. Jaki jest Twój stosunek do pro-mia?

Jako osoby, która relatywnie często miewa epizoty kompulsywnego objadania (nad którymi pracuję!) ten ruch jest sytuacja której nie mogę sobie wyobrazić. Osobiście nie jestem w stanie psychicznie i fizycznie zmusić się do wymiotów, innych sposobów na przeczyszczenie nigdy nie stosowałam. Objadanie się oddala mnie od celu i późniejsze zwrócenie jedzenia nie rekompensuje strat w organizmie, które przez to są spowodowane. Zanurzona gospodarka elektrolitową, psujące się zęby, no i rozciągnięty żołądek... Trochę jak worek na śmieci...


5. Jak obecnie wygląda Twoja dieta? Jesteś na jakiejś konkretnej, ograniczasz kalorie, zaczynasz coś nowego? Podaj swoje bilanse (jadłospis) z ostatnich 2-3 dni.

Sobota, niedziela i poniedziałek: dieta Ketogeniczna z fitatu - przedział 110-1700kcal (obecnie nie mam sprawnej wagi kuchennej i ze względu na wysoką zawartość tłuszczu w posiłkach ciężko mi zaokrąglić)
Wczorajszego bilansu wolałabym nie podawać...


6. Jaka jest Twoja waga: a) obecna b) najwyższa c) najniższa d) docelowa? Ile masz lat i ile masz wzrostu?

25 lat, 178cm wzrostu.
A. 88kg
B. 108kg
C. 67kg
D. 49-55kg (nie jestem pewna co mnie usatysfakcjonuje)


7. Jak wygląda Twoja aktywność fizyczna? Ćwiczysz coś?

Dwa razy w tygodniu siłownia (orbitrek i bieżnia), 3 razy w tygodniu treningi z gumami. Przy każdej sesji 400-600kcal spalone, mierzone opaską do treningu.


8. Czy byłaś/łeś już lub jesteś na jakimś innym forum pro-ana?

Prowadziłam własnego bloga na Onecie [dblpt]P proana-state, czy jakoś tak. [dblpt]) miło to wspominam. Swego czasu byłam również na jakimś forum, ale to było dawno, pewnie z 10 lat temu. Nie mogę sobie przypomnieć nazwy. Ale jestem tu pod tym samym nickiem.


9. Od jak dawna się odchudzasz i kiedy trafiłeś/łaś na pro-anę?

Odchudzam się od 12 roku życia. Właśnie od Any zaczęło się, a zapoznała mnie z nią moja przyjaciółka z klasy.


10. Jakie są Twoje oczekiwania wobec tego forum? Czemu chcesz tu z nami być?

Potrzebuję wsparcia. Otoczenia, które zmobilizuje mnie do bycia szczerą sama ze sobą, nie oszukiwania się, że jeden nadprogramowy posiłek nic nie zmienia, że przecież nadrobię to jutro. Chce motywacji do działania. Próbowała. Inaczej, ale Ana zostanie ze mną chyba do końca życia.
Ponadto jestem też świetnym słuchaczem, zawsze staram się pomagać przyjaciołom i innym, którzy potrzebują pomocy i wsparcia.


11. Jak u ciebie z wolnym czasem? Czy jesteś w stanie udzielać się na forum regularnie, co najmniej raz na 2-3 dni (poza losowymi przypadkami)?

Na spokojnie znajdę kilka razy w tygodniu czas na udzielanie się na forum.


12. Czy jesteś świadomy faktu, że na forum znajdują się osoby o różnych poglądach, stosujące rozmaite diety o różnym stopniu restrykcyjności i każdej takiej osobie w tym samym stopniu należy się wsparcie oraz że nikt nie ma monopolu na prawdę?

Tak, to całkowicie normalne, że każdy ma swoje przekonania. Nie mam zamiaru moralizować, mi samej brakuje do ideału tyle ile mamy z Ziemii na Słońce. Na pewno zwrócę uwagę jeżeli będę się o kogoś martwić - inaczej nie potrafię, ale każdy ma prawo do wyboru własnej ścieżki.


Mam nadzieję, że moja prośba o rekrutację zostanie rozpatrzona pomyślnie.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot